Yücel ÇAKMAK- 29 Ekim’de Açılacak Cumhuriyet’in 100. yılına özel bir müze kazandırmak adına ETUDER Derneği tarafından Kahve Fincan Müzesi açılacak. 

Kahve Fincan Müzesi 29 Ekim’de Açılacak Cumhuriyet’in 100. yılına özel bir müze kazandırmak adına ETUDER Derneği tarafından Kahve Fincan Müzesi açılacak. Dernek tarafından düzenlenen tanıtım toplantısında ETUDER Başkanı Ahmet Bulut, vatandaşların 29 Ekim tarihinde açılacak olan müzeye katkı sağlamaları adına çağrıda bulundu. 

vlcsnap-2023-08-11-18h25m47s952-300x233

Elazığ Valiliği, Elazığ İl Özel İdaresi ve ETÜDER (Elazığ Turizm Kültür ve Tanıtma Derneği) tarafından yürütülecek projenin tanıtımı Harput’ta buluna Okuma Evi’nde yapıldı. Müzenin açılış tarihine kadar 2023 fincanı toplamayı hedeflediklerini söyleyen ETUDER Başkanı Bulut “Bizlere bir fincan hediye ederek hatırda kalın, hatırlanın” ifadelerini kullandı. 

ELAZIĞ TAKIMLARININ MAÇLARINI YÖNETECEK HAKEMLER AÇIKLANDI ELAZIĞ TAKIMLARININ MAÇLARINI YÖNETECEK HAKEMLER AÇIKLANDI

Elazığlılara seslenen Ahmet Bulut, “Evlerinizde takımı bozulmuş eski fincanlardan sadece bir tanesini derneğimize ulaştırmanızı istiyoruz. Bunun neticesinde elimize ulaşan fincanlara onu getirenin isminin yazılarak sergilenmesi olacaktır.” dedi. 

Yönetim Kurulu Üyesi Fulya Gülbay ise müzenin açılışına tüm vatandaşları beklediklerini belirtti.