Elazığ’da bu sabah düzenlenen ‘Cımbız’ operasyonunda gözaltına alınan 16 kişiden 10’u tutuklandı, 6’sı adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 

45 KİLO KAÇAK TÜTÜN ELE GEÇİRİLDİ 45 KİLO KAÇAK TÜTÜN ELE GEÇİRİLDİ

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, kamu kurum ve kuruluşları zararına nitelikli dolandırıcılık, rüşvet, resmi belgede sahtecilik, görevi kötüye kullanma, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçları soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturmada gençlerin iş gücüne kazandırılması, nitelikli iş gücünün artırılması ve eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen çeşitli programların/projelerin suistimal edilerek kentte bulunan bazı şirketlerin kamu kurumu zararına dolandırıcılık suçunu işledikleri tespit edildi. Yapılan tespitler üzerine, yasal düzenlemeye aykırı faaliyet yürüterek haksız menfaat elde ettikleri ve kamu zararına yol açtıkları tespit edilen çoğunlukla güzellik/bakım merkezi olarak faaliyet yürüten bazı işletmeler, işletme sahipleri ve çalışanları ile bazı kamu görevlilerinin, sadece 2023 yılı içerisinde ilimizde yaklaşık 7 milyon 400 yüz bin Türk Lirası kamu zararına sebebiyet verdikleri anlaşıldı.  
Emniyetteki işlemleri tamamlanan şahıslar adliyeye sevk edildi. Adliyedeki işlemleri tamamlanan 16 şüphelinin 10’u tutuklanırken 6’sı adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 
 

Editör: Haber Merkezi