Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat IŞIKHAN, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Elazığ’ın da aralarında bulunduğu 11 ilde Toplum Yararına Program (TYP) süresinin 9 ay uzatıldığını bildirdi.  

Ekran görüntüsü 2023-08-16 191722

İHA ELAZIĞ MUHABİRLERİ 3 ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ İHA ELAZIĞ MUHABİRLERİ 3 ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Resmi Gazete'de, Toplum Yararına Programların Yürütülmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı. Yayımlanan yönetmelik kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat IŞIKHAN, Deprem bölgesi olan; Elazığ, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa illerinde kamuda toplum yararına programlar dahilindeki işlerde çalıştırılacaklar için iş süre sınırının 2024 sonuna kadar kaldırıldığını duyurdu.  

Bakan IŞIKHAN, deprem bölgesinde kullanılacak Toplum Yararına Program için 1,5 milyar lira tahsis edildiğini belirterek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde kamu hizmetlerinin devamlılığını sağlamak ve vatandaşlarımızın en çok ihtiyaç duydukları anda yanlarında olmak adına tahsis ettiğimiz 50 bin kişilik Toplum Yararına Program süresini 9 ay uzatıyoruz." ifadesini kullandı.