Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen Gençlik ve Spor Yatırımları kapsamında Palu’da Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksi açıldı.  

SÜPER KUPA MÜSABAKASI ELAZIĞ’DA DEĞİL ŞANLIURFA’DA OYNANACAK! SÜPER KUPA MÜSABAKASI ELAZIĞ’DA DEĞİL ŞANLIURFA’DA OYNANACAK!

Palu Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksi kapsamında: Gençlik Merkezi, Kapalı Spor Salonu, 4 adet Halı Saha, 2 adet Açık Voleybol ve Basketbol Sahası, Palu Futbol Sahası Tribünü ve Giyinme Odaları bulunuyor. Açılış Programına, AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Kovancılar Kaymakamı Mustafa Dilekli, Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım, Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.  

 Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, “ Elazığ’ın en köklü ve kadim ilçelerinden bir olan Palu’dayız. Palu gerçekten eşsiz bir medeniyete sahip. Gençlerimiz vakitlerini değerli geçirebilmeleri için, takımlarımızın müsabakalarını konforlu bir biçimde yapabilmeleri için, Palu’ya önemli tesisler kazandırıyoruz. Palu Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksi ile sanatsal ve sosyal faaliyetler yaparak gençlere hizmet verecek.  Aynı zamanda Palu Futbol Sahasında Tribün ve soyunma odası yoktu yapımını tamamlayarak hizmete kazandırdık. Palu Merkez, mahalle ve köylerine 4 adet Halı Saha, 2 adet Açık Voleybol ve Basketbol Sahası kazandırdık. Dolayısıyla bu bağlamda emeği geçen başta Sayın Bakanımıza, Valimize, Milletvekillerimize, Belediye İl Başkanlarımıza ve Belediye Başkanlarımıza Şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.  

Editör: İzzet TUMAY