Saadet Partisi Alacakaya İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kongrede Alacakaya İlçe Başkanlığına Hasan GÜLMEZ seçildi. 

Gerçekleştirilen kongrede tek liste ile yapılan başkanlık seçiminde Saadet Partisi Alacakaya İlçe Başkanlığına Hasan Gülmez seçildi. Alacakaya ilçe başkanı Hasan GÜLMEZ, ilçenin gelişimi için büyük çaba harcayacaklarını ifade etti. 

BAŞKAN TUNCER’DEN ANLAMLI MESAJ  BAŞKAN TUNCER’DEN ANLAMLI MESAJ 

 İl Başkanı Abdullah AKIN, Alacakaya ilçesindeki mevcut sorunlara değinerek, “Muhterem hemşehrilerim, Bilindiği üzere ilçemizdeki krom ocaklarından büyük miktarda krom çıkarılıyor, ancak bu faaliyetler iş kazalarına neden olabiliyor. Bu gerçeğe rağmen ilçemizde bir hastane bulunmuyor, uzman doktor ve tıbbi teçhizatlar eksikliği nedeniyle birçok hayat kaybı yaşanıyor. Bu kabul edilemez bir durumdur. Ayrıca, Alacakaya ile Ergani arasındaki 19 km'lik yol hala yapılmamış durumda olduğunu görüyoruz. Bu ilçenin ekonomik gelişimine vurulmuş bir darbedir. Diğer taraftan deprem sonucu 450 ev ağır hasar almış olmasına rağmen, tek bir konut ihalesinin dahi yapılmamış olması üzücüdür. Bu gördüklerimize hiçbir vatansever insan sessiz kalamaz. Biz Saadet Partisi olarak bu sorunları çözmek için inşallah elimizden geleni yapacağız. Elimizde projelerimiz hazır. Muvaffak olmamız durumunda mutlaka bunları uygulamaya koyacağız ve milletimizi huzur ve selamete kavuşturacağız.“ dedi.