ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİNDE ANMA ETKİNLİĞİ! ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİNDE ANMA ETKİNLİĞİ!

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, iftar yemeğinde şehit ailelerini ve gazileri ağırladı.

İftar organizasyonuna Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ 8.Kolordu komutanı Tuğgeneral Sadettin Alp Ergin, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Müftüsü Selami Aydın, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Program Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayarak şehit ve gazilerimiz ile ilgili hazırlanan sinevizyon gösterimiyle devam etti. Vali Toraman iftar programında şehit ve gazi yakınlarıyla yakından ilgilendi.

Özel bir otelde düzenlenen iftar programında İl Müftüsü Selami Aydın tarafından dua yapıldı. Yapılan dua sonrası konuşma yapan Vali Toraman, sohbet ortamında geçen programın devamında şehit aileleri ve gaziler ile iftar yaptı.

"ALLAH, BÜTÜN GÜVENLİK KUVVETLERİMİZE GÜÇ VERSİN"
Vali Toraman yaptığı açıklamada, “Bugün şehit ailelerimiz ve gazilerimizle bir araya geldik. Çok aziz bir ay olan ramazan ayındayız. Günün güzel vakti iftar vaktindeyiz. Bu güzellikleri bize yaşatan rabbimize sonsuz hamd ediyoruz. Bugünleri yaşamamızda kıymetli şehitlerimiz ve gazilerimizin büyük gayretleri, fedakarlıkları ve cesareti var. Onlara ne kadar şükretsek azdır. Onlar üzerine düşüne vazifeyi yerine getirdiler. Devleti ve milleti için kutsal değerleri için canlarını feda ettiler. Allah bütün güvenlik kuvvetlerimize güç versin” dedi.

FPrbaFpWUAIZGVaFPrbaFlWUAQ02nwFPrbaFkXsAQbqNA