AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Mücahit Yanılmaz, Millet İttifakı’nın vatandaşlara umut olacak hiçbir projesinin olmadığını belirterek; “AK Parti ile eser ve hizmet siyasetinde yarışmak yerine, abuk sabuk vaatlerle günü kurtarmaya çalışıyorlar.” dedi.

Seçim çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdüren AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Mücahit Yanılmaz, Palu, Kovancılar ve Karakoçan’da vatandaşlarla bir araya geldi. Sarıcan Beldesi ve Bulgurcuk köyüne de giden Yanılmaz, 14 Mayıs seçimlerinin önemini anlattı, destek istedi.

Gittiği yerlerde büyük ilgi gören Yanılmaz, teveccühlerinden ötürü vatandaşlara teşekkür etti.

''BU FİYATLAR MİLLETİN AKLIYLA ALAY ETMEKTİR'' ''BU FİYATLAR MİLLETİN AKLIYLA ALAY ETMEKTİR''

Belediye Başkanlığı döneminde ilçelere de büyük önem verdiğinin altını çizen Yanılmaz, milletvekili olması halinde Elazığ’ın tamamında önemli projeler hayata geçireceklerini vurguladı.

Palu’da bulunan tarihi köprünün yapımıyla ilgili süreç hakkında da değerlendirmelerde bulunan Yanılmaz, köprünün yapımında büyük gayret sarf ettiğini, yapılamaz denilen köprüyü projelendirerek vatandaşların hizmetine sunulmasına vesile olduklarını kaydetti.

Yanılmaz sözlerini şöyle sürdürdü; “Palu’nun kangren olmuş problemlerinden biriydi. Karayolları, Kaymakamlık, Anıtlar Kurulu ve Bakanlık bu işin içindeydi. Hepsi topu birbirine atıyordu. Durumdan vazife çıkararak olayın içine girdim ve ilgili yerlerle gerekli görüşmeleri yaptım. Restorasyon projesi hazırladıklarını söylediler. Tamamlandıktan sonra da sadece yaya trafiğine açılacaklarını ifade ettiler. Restorasyon projesini çizen mühendisle de görüştüm, köprünün hafif araç trafiğine de açılması gerektiğini, projenin bu şekilde revize edilmesi gerektiğini anlattım. Vatandaşın işini zorlaştırmamak gerektiğini, kolaylaştırmak gerektiğini ifade ettim. En nihayetinde proje istediğimiz şekilde revize edildi ve köprü şu an kullanımda.”

Gittiği yerlerde 14 Mayıs seçiminin önemine vurgu yapan ve Millet İttifakı’nı eleştiren Yanılmaz, “Zillet İttifakı’nın vatandaşa umut olacak hiçbir projesi yok.” dedi.

Millet İttifakı’nın, AK Parti’nin 21 yıllık eser ve hizmet siyasetinin altında ezildiğini, seçim sürecinde boş vaatlerde bulunmaktan başka bir şey söyleyemediklerin vurgulayan Yanılmaz sözlerini şöyle sürdürdü; “Terör örgütünün uzantılarıyla iş birliğinden sapkın yapılarla sütre gerisinde yürütülen pazarlıklara kadar her türlü yolu deniyorlar. AK Parti ile eser ve hizmet siyasetinde yarışmak yerine, abuk sabuk vaatlerle günü kurtarmaya çalışıyorlar. Onca yıldır yönettikleri belediyelerde yapmadıkları, önce söz verip sonra üzerine beton döktükleri ne kadar iş varsa ısıtıp-ısıtıp yeniden gündeme getiriyorlar. Bunların millete umut olacak hiçbir projeleri yok. Mazilerinde ülkeye kazandırdıkları hiçbir yatırımları yok. Göğüslerini gererek örnek gösterebilecekleri hiçbir eserleri yok. Geleceğimize dair hiçbir ufukları, hiçbir hayalleri yok. Gençlerimize umut aşılayacak emek ürünü hiçbir vizyonları yok. Türkiye’nin sorunlarını çözebilecek kapasiteleri ve çapları yok. Aynı masanın etrafına oturmuş kişiler birbirlerini idare edemiyor, lafa gelince 85 milyonluk Türkiye’yi yönetmekten bahsediyorlar. Halkımız bunlara gereken dersi 14 Mayıs’at sandıkta verecek, ben buna eminim. Bu duygularla, Palu, Kovancılar ve Karakoçan’da bizlere yoğun ilgi ve sevgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Editör: Haber Merkezi