Şükürler olsun!

Şükürler olsun ki bu hafta yüzümüz güldü!

Şükürler olsun ki ilk galibiyetimizi aldık!

Şükürler olsun evimizde ilk golümüzü attık!

Şükürler olsun son sıradan kurtulduk! 

Hem de ne kurtulma. Beş basamak birden çıktık yukarı. Yani öyle bir Lig’de mücadele ediyoruz ki, bir galibiyet üç beş sıra yukarı çıkartırken, bir mağlubiyet de üç beş sıra aşağı indirir. 

Hafta başında Teknik direktör Bülent Yenihayat ile anlaşan 3Gen Holding Elazığspor, herkes gibi beni de şaşırttı. Aslında şaşıracak bir şey yok. Türkiye’de kulüplerin Teknik direktör bulma yöntemlerini herkes çok iyi biliyor. Bu konuyu ilerleyen haftalarda detaylarıyla ele alacağım. Ben de herkes gibi “Nerden çıktı bu Bülent Yenihayat?” demeden edemedim. Herkes gibi araştırdım. İskenderunspor’un başında 2 puanın üzerinde bir ortalama yakalaması dışında, göze batan, dikkat çeken, herhangi bir başarısı yok. 

Denenmişi tercih etmek dışında, adı sanı duyulmamış bir Teknik direktör tercihi yapmak elbette büyük bir risk. Bu riske giren 3Gen Holding Elazığspor ilk hafta itibariyle galibiyetle, dolayısıyla üç puanla ve evinde ilk golüne hatta gollerine kavuştu. Bunda Futbolcuların yeni Teknik direktörlerine kendilerini gösterme çabalarının da etkili olduğunu tahmin etmek zor değil. Zira Bülent Yenihayat Hocanın elinde ne sihirli değnek var ne de okuyup üfleme becerisi...

Hemen ilk galibiyetin ardından “Bülent Yenihayat Elazığspor’a hayat verdi” güzellemeleri yapacağımı sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Sadece Sezar’ın hakkını Sezar’a veriyorum, hepsi bu kadar. İzlemediğim maçın yorumunu yapacak değilim. Sonuca odaklı yaptığım bu değerlendirmeden ne pozitif ne de negatif bir çıkarım yapılmasını istemem. 

Demem o ki, 3Gen Holding Elazığspor bir galibiyetle nasıl üç beş basamak birden yukarı çıkıyorsa, bir mağlubiyetle üç beş basamak aşağı inme ihtimali varsa, aynı şey Sayın Bülent Yenihayat için de geçerli. Bir galibiyetle nasıl övgü alınıyorsa, bir mağlubiyetle yerden yere vurulacağını eminim kendisi de tahmin ediyordur. Elbette “Takımı ben kurmadım” bahanesi her zaman saklı kalacaktır. Ama bu bahaneye taraftarın her zaman “Takımın içinde bulunduğu durumu bilerek geldin” cevap hakkını da beraberinde getirecektir. 3Gen Holding Elazığspor çiçeği burnunda Teknik direktörü Bülent Yenihayat’ın başarılı olmasını her taraftar gibi ben de çok isterim. Ama Nasrettin Hoca misali testi kırılmadan uyarı yapmayı da kendime vazife sayıyorum. Sayın Bülent Yenihayat Hocam; Sen başarılı ol biz destekleyelim. Başarısız olduğun zaman da ümit vadeden Futbol oynanıyorsa desteğe devam edelim. Ama 3Gen Holding Elazığspor öyle bir camiadır ki sevdiğini çok sever, bağrına basar. Diğer ihtimali söylemek bile istemiyorum.