Değerli okuyucular... Affınıza sığınarak bu hafta ki yazımızın 'bir kısmını' YEREL dille, HAS Elazığ şivesiyle yazıyorum...  Selamun Aleyküm.... Günlerden PAZARTESİ, aylardan ağustos, saat 10:45... Hava gündüz gavur... pardon fırın gİbi yani, ama akşamları şükür iyi esi..   

Malum ülke şimdiden SEÇİM havasına girdi... Seçim havası UZUN havaya benzemi, bu hava farklı bir hava... Hafiften sosyal medyada da bir seçim havası esmeye başladı, yazılıp çizili, İNCEDEN İNCEDEN mesajlar verili. Ben tabi ki ÜSTADlarımdan özür dileyerek naçizane bir iki satır karalamaya karar verdim lakin; bizden daha ileri de USTALARIM-ÜSTADLARIM var.. Yav arkadaş sizler ne KALEMLERmişsiniz....!  

Eline KALEM ALAN'nın YAZAR-GAZETECİ KESİLdiği, sonuna 23’ü, Elazığ’ı, Harput’u, Hazar’ı, çayda çırayı, Elazığ’ı andıran ne varsa; dörtyüzyirmidördükoyup site kurup KESKİN KALEMŞÖRLÜĞE soyunduğu günümüzde; bende dedim KLAVYE'nin başına geçem bi iki satır ÇİZEM... .. Bu ara (YEREL SEÇİMLER YAKLAŞIYOR) ELİNE SU! dökemeyeceğim YAZAR-ÇİZERLER’in maşALLAH'ı var... Hepsi USTA-ÜSTAT kalemler... Elazığ'ın SORUNları HALoldu,,, başladılar SEÇİMLER-ADAYLAR-ANKETLER, yıkama, yağlama vesaire vesaire... Tabi ki onlar gibi BEN; USTAYAZAR-ÇİZER olamadım... Meziyet meselesi nerde bizde o MEZİYET..! SİTE kuracaksın,,, ANKET yapacaksın,,,, kim ne kadar OY!! almış yayınlayacaksın... 7/24 ÇALIŞacaksın... Zor cidden zor işleri....  

Elazığ'ın SORUNlarını yazdılar, çizdiler--- ÜÇ gün sürmedi ELAZIĞ'da SORUN kalmadı...  

Şimdi tek YAZI konusu ŞEÇİMLER-ADAY ADAYLARI...!  

A adayı Elazığ'ı UÇURUYOR, B adayı Elazığ'ı ŞAH'a kaldırıyor, C adayı Elazığ'da tüm SORUNları çözüyor yetmiyor 2040-2050-2070 VİZYON!larını açıklıyor... Di gelde bu ADAYLARI yazma, bu adaylar için ANKET-MANKET-DANKET yapma.... Çalışkan KALEMLERİM benim, ÜSTADLARIM benim, BAŞYAZARLARIM, USTA kalemlerim benim...  

Siz olmasaydınız; ne OLURDU bu memleketin hali...? Çalışın, çalışın, durmayın SEÇİMLERE kadar USTA KALEMLERİNİ'zi sakın ELİNİZDEn bırakmayın.. MANŞET’e çekin, sürmanşetten yayımlayın, Aday ADAYLARI ne yapar SİZ olmazsanız... Siz o MÜTHİŞ ANKETLERİ-MANKETLERİ, HABERLERİ yapmazsanız millet NEREDEN BİLGİ alacak...? Helal size USTALARIM... Siz bu gidişle ELAZIĞ'ı kurtaracak BELEDİYE BAŞKANINI, ADAYINI, ADAY ADAYINI, ADAYLIĞA SOYUNANINI, ADAYLIKTAN BAŞI DOLANANINI millete tanıtmakla kalmayacak, belki TÜRKİYE'yi kurtaracak BABAYİĞİT'i ortaya çıkaracaksınız...! KALEMİNİZDEn mürekkep değil-KAN damlıyor KAN KAN.... Başlıkta DÜRTÜYORUM dedik, neyi mi; tabi ki Cuvaldız’ı... Maşallah maşallah..... Kolayı gele...!