Bir koca sezonun emeği son üç maça kaldı. Deplasmanda - içerde Efeler 09 ve Aliağa FAŞ - 52 Orduspor FK galibi ile oynayacağımız maçlar sonrası “O sene bu sene” sloganıyla  hedefimize ulaşacağız inşallah. Uzun zamandır özlediğimiz şampiyonluğa oynayan bir Elazığspor, stadı dolduran fanatik taraftar topluluğu ve kenetlenen bir şehir…
Bu memleket uzun zamandır özlediği bu tablo ile resmen Ülke’de örnek ve imrenilen bir takım kimliği sergiliyor. Takımına sahip çıkan bir şehir; iş adamları ile siyasi temsilcileri ile basını, taraftarı ile oyuncularına ve yönetimine hedefe ulaşmak için yardımcı oluyor. Eski Elazığsporlu oyuncularımız çektikleri videolar ile iş adamlarımız açıkladıkları primler ile destek verirken, birlik beraberliğimizi perçinleştiriyorlar. Bu birliktelik başarıyı mutlaka getirecektir. Hiç merak etmeyin, ben oyuncularımıza ve teknik ekibimize sonuna kadar güveniyorum.

TURNUVA MAÇLARI NASIL OYNANMALI?

    Elazığspor, ligin ilk beş haftası ve teknik direktör değişikliğinden sonra ki bir kaç maç dışında, maçlara favori başlayan, rakibi boğan, çok pas yapan ve ezici üstünlük ile oynayan bir takımdı. Ancak turnuva havası ve yapısı bambaşka bir operasyon. Dolayısı ile turnuva maçlarında çok stratejik ve akıllı oynamak gerekir.
    Taraftarlarımız şunu bilmeli ki, iyi oyundan ziyade kazanmak hatta kaybetmemek çok daha önemli!
Güvendiğimiz bir teknik ekip ve son derece akıllı bir hocamız var. Bülent hoca, muhakkak ki bu stratejiyi es geçmeyecektir. Oyuncu grubumuzun isim isim tecrübeli oyunculardan kurulu olması, turnuva maçlarının stresini kaldıracak düzeyde. Bu yüzden, bu maçlarda ilk olarak eksik kalmamak çok önemlidir. Ucuz kırmızı kartlara mutlaka dikkat edilmelidir. Gol yememek bu tip maçlarda ikinci önemli kırılma noktasıdır. Gol yemeden götüreceğimiz her maç bizim açımızdan avantajlı yürüyecektir. Biz bu kadro kalitesi ile her zaman gol bulabilecek bir takımız ancak olası yiyeceğimiz bir gol, rakibe direnç bizde de gereksiz paniğe yol açacaktır.
    Tekrardan küllerinden doğan Elazığspor’un, özlediği o eski günlerine kavuşmanın ilk adımı olacak bu şampiyonluk, uzun soluklu başarı merdivenlerinin ilk basamağı olacaktır. Hak ettiği ligde, hak ettiği noktalarda olacağına inandığımız takımımıza gönülden başarılar diler, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.