MELİSA İLE YAŞAMA DAİR

Yayıneviyle irtibata geçen Kanal 23 canlı yayın için beni davet etti ve bende bu daveti kabul ettim. Kanalın başarılı programlarından biri olan Melisa Çoşkun’un sunduğu Yaşama Dair programı için hazırlıklara başladım. Ne mi yaptım? Gün boyu hazır olayım diye kendimle bol bol röportaj yapıp ben bahan sorular sorup cevapladım. Kolay değil hayatım da ilk defa TV de canlı yayına çıkacaktım ve işin ucunda çuvallamakta vardı. Canlı yayınlarda omurilik soğanı mı, omurilik sarımsağı mı, omurilik brokolisi mi, sorusunu cevaplayamayan doktorları görüp köşem de hatta kitabımda da yazarak kafa bulmuş biriyim. Ya ben de omurilik soğanı kazasına uğrarsam? Resmen rezil olurdum! Kendi çapım da hazırlanırken şak program yapımcısı Melisa Çoşkun hanımefendiden mesaj geldi, “Bedri Bey ne haber hazır mısınız? Size neleri sorayım? Özel bir isteğiniz var mı?” Yav dedim bu hanım benim halimi tahmin edip, benle kafamı buli ne! Bende dedim valla hanımefendi bana yemek tarifi bir de siyaset sorma. Yemek yapmayı bilmem, siyaseti de sevmem. O da oldu peki dedi ve programdan 40 dakika önce TV de görüşmek üzere anlaştık. Bir gün sonra saati geldi ve Kanal 23’ün stüdyosunda buluştuk. Kulis de güzel bir muhabbet başladı boks maçı yapacak boksörler gibi birbirimizi tanımaya çalışidik. Biraz konuşunca Melisa Hanım’ın altına ve gümüşe yani takıya ilgisi olan bir kadın olduğunu anladım. Mesleğimden dolayı bu konu üzerin de yoğunlaştık. O ısrarla takıda takı diyi, bende boş ver takıyı ye iç gez diyim. O banane banane evlenince illa pırlanta aldıracağım diyi bende ne pırlantası bacım o iş zararlı diyim ama anlatamadım. Benim evim de arabam da var deyince bunu sağda solda söyleme güzelliğinde var ve duyarlarsa taliplerinden yüzünden telefonunu kapatmak zorunda kalırsın dedim ve noktayı koyduk. Ben de bu güzel muhabbetle baya bir rahatlayıp stresimi attım ve canlı yayın başladı.

Canlı yayını izleyenler program hakkındaki görüşlerini bana sonradan bildirdiler ve genel de tebrik ettiler. Programda çok şey konuşuldu ama benim aklımda kalan en önemli olaylardan biri gene Melisa hanımla ilgili, zira taş ekmeği yapmayı pek bilmimiş! Benim de tavsiyem şu oldu, bacım en iyisi seni Milad’ın mutfağı programına gönderek, git orda taş emeği yapmayı öğren dedim. Daha gider mi, gitmez mi oda onun bileceği mevzu! Teşekkürler Melisa Hanım sayen de ‘Yaşama Dair’ her şeyi hemen hemen öğrendim. Aklıma sonradan bir şey gelirse size müracaat ederim. Beni bu yazıdan sonra tekrar programa çıkaracağınızı zannetmim, ama olsun siz gene de bir köşeye not edin. Başarılı sunuculuğunuzla bana çok güzel bir canlı yayın programı yaşattınız. Yıllar geçse unutmam, teşekkürler!

****       ****     ****     ****

REKOR

Biri Guinness yetkililerine haber versin. Gelsinler şu bizim kitap fuarı ziyaretçi sayısını rekor olarak yazsınlar! Bu iş bizim barajlara, göllere yavru balık salma olayına benzedi. Hani orada da tam rakam verip 900 bin, 1 milyon balık saldık diyilerdi ya! Şimdide 1 milyon ziyaretçi! Şehir nüfusunu gözümün önüne getirdim ortaya çıkan sonuç bir yiyen bir daha yemiş. Yav pardon ya kafa kalmadı ki, gelen yazacağıma yiyen yazmışım gelmiş yazacağıma da yemiş yazmışım. Öyle acayip şeyler duyik ki beynimiz de kısa devre oli sigortalar ati…

9 gün fuar da takılan biri olarak gelip bana sorsalardı ben gerçek rakamı verebilirdim. Zira oturup saydım. Yanlış saymadıysam gerçek rakam 999 bin 999…

1 Milyon diyen kişi çok abartmış!

Ahan da fuarda ki bir dedikoduyu daha yazam valla ben demim hah diyi. Güya belediye 5 buçuk milyoncuk TL’lik hediye çeki dağıtmış. Di haydi gelin buradan yakın!

Yakında kafayı yersem sebebi ortada görisiz işte, neler yaşik!

HAFTANIN FOTOĞRAFI:

(Sayın Valimiz Bağbozumunda…)