KEŞKE! / OĞUZHAN SARI

Bürokraside görev alan Elazığlı isimler, görevlerini layıkıyla yaptıkları için her zaman gururumuz oldular. Bugüne kadar Elazığlı bir bürokratın olumsuzluğunu duymadık çok şükür.

Çünkü Elazığlı bürokratlar sorumluluklarının ağırlığını bilir, ona göre hareket eder, işini aşkla yapar. Bir gün memleketine döndüğü zaman yaptığı işle anılmak, başarısıyla övünmek ister.

İş ehline verildiği zaman başarının da gelebildiğini görüyoruz.

Hemen hemen her kurumda Elazığlı bürokratlarla karşılaşmak mümkün. Bazı isimler ön plana çıksa da birçok gizli kahraman memleketine hizmet etmeyi sürdürüyor.

Ama en önemlisi kurum ve kuruluşlarda kritik makamlarda bulunabilmek. Bu da her babayiğidin harcı değil.

Siyasi referanstan ziyade kişiliği, duruşu ve çalışkanlığıyla o makamlara gelebilmek daha önemli. Çok şükür bu makamlarda da yer almış Elazığlı bürokratlarımız var.

Onlardan biri de Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Mehmet Hadi Tunç.

Tam bir Elazığ beyefendisi.

Mütevazi, güler yüzlü, samimi kişiliği, devletine ve milletine olan hizmet aşkı O'nu zirvelere taşıdı.

Yakından takip edenler bilirler.

Hadi Bey her fırsatta memleketi Elazığ'a gelerek projeleri inceliyor, yatırımcılara yol gösteriyor. Önceki gün de Üzüm ve Orcik Festivaline gelerek, üreticimizin yanında oldu.

Bakan Yardımcılığı sürecinde memleketi Elazığ'a pozitif ayrımcılık yapan Tunç, kırsal kalkınma yatırımları, çiftçilerin tohumluk ihtiyacı, hayvancılığın geliştirilmesi, sebze, meyve ve bitki yetiştiriciliği projeleri, makine ekipman desteği olmak üzere çok sayıda hizmetin ve yatırımın hayata geçirilmesine destek sağladı.

Sayın Hadi Tunç'un memleket sevdalısı bu yaklaşımı büyük takdir topladı.

Bakan Yardımcımızın Elazığ'a sağladığı destekleri burada sıralamak mümkün değil ancak şunu belirtmekte fayda var; Görev sürecinde memleketi Elazığ'a pozitif ayrımcılık yapan Tunç, yaklaşık 64 Milyon TL'lik kaynağı Elazığlı çiftçilerin, üreticilerin hizmetlerine aktardı.

Devamının da geleceğine inanıyoruz.

Bu başarıyla Elazığlı olarak bizler de mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Keşke, Hadi Bey gibi insanların sayısı daha çok artsa.

Keşke, Hadi Bey yaptığı işlerin referansıyla ülkemize ve ilimize daha farklı konumlarda hizmet etmeyi sürdürse.

Elazığ ve ülkemiz için büyük şans olan Hadi Beye inancımız tam. O'na inanıyoruz ve güveniyoruz.

Rabbim yardımcısı olsun. Hayırlı hizmetler etmeyi sürdürsün.